2016 m. liepos 14 d., ketvirtadienis

Apie darbą

Sveiki visi, vasarojantys ir dar tebedirbantys! Po dviejų mėnesių grįžtu atgal į šitą savo blogą toliau jums postringauti tekstu. Ar pasiilgote tų mano postringavimų? :) Norisi vis dėlto tikėti, kad užmirštas nebuvau.
Taigi- apie darbą... Mūsų garsieji praeities marksistai- materialistai sakė ir teigė, kad darbas iš beždžionės padarė žmogų. Na, neaišku, kaip tenai buvo iš tiesų, bet darbas tikrai turi kažką perkeičiančio, kuriančio, netgi gydančio. Nuo senų senovės taip.
O toje senų senovėje pirmas žmogaus išmoktas ir ištobulintas darbas turbūt buvo žemės apdirbimas. Kad galėtų kokių nors rugių arba moliūgų pasisodinti, pasisėti. Daug, labai daug amžių praėjo, kol šitas procesas buvo tobulai, tarsi deimantas nušlifuotas. Buvo auginamos vis naujos ir naujos augalų kultūros, jos paverstos kasdieniais, visiems prieinamais maisto produktais. Medžiojimas ir gyvūnų kailių lupimas taip pat buvo greičiausiai vieni pirmųjų amatų, ugdžiusių savo darbo profesionalus. Tiesa, vėliau terminas "kailialupys" įgavo neigiamą prasmę. Bet ką jau čia padarysi, žmogus kartais linkęs be saiko fantazuoti, tai jam padeda gyventi.
Dar galėčiau paminėti aibę visokių amatų, kur žmonės dirbo ir dirba iki šiol- kalvystė, puodininkystė auksakalystė... Atsirado dar viena šaka, be kurios nebeįsivaizduojame savo egzistencijos- įstatymdavystė. Nuo jos prasideda burnojimai prieš valdžią ir įvairūs sukilimai bei maištai pasaulyje.
Tada, kai dar buvome užspausti sovietų valdžios, tokie burnojimai buvo savaime suprantami, pasipriešinimas jai- taip pat. Bet dabar, mano manymu, politikų,seimo, vyriausybės narių darbo besaikė kritika ir niekinimas-neatleistinas. Jūs galvojat, kad jiems ten labai lengva? Tie žmonės turi teisiškai išmanyti viską-nuo švietimo iki žemės ūkio, nuo savižudybių prevencijos iki lopšelinukų maitinimo. Ir ne kiekvienas žino, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, kur dėti įstatymo projekte kablelį, kur jo nedėti.O mes jų darbo nė trupučio nevertiname, sakome, kad jie per ketverius metus nieko gero nenuveikia. Nuveikia, dar ir kaip...
Kai kas sako- pas mus dabar laukinis kapitalizmas, niekas nieko nepaiso, nežiūri darbuotojų teisių. Bet aš manau, kad tas pamažu jau keičiasi. Laukinis kapitalizmas buvo prieš gerus dvidešimt metų Lietuvoj, pasauly- dar anksčiau, praėjusio amžiaus pradžioje. Turbūt dėl to Prancūzijoje ar Jungtinėje Karalystėje komunistinės revoliucijos ir nekilo, nes viskas buvo demokratiškai sureguliuota įstatymais. Tą patį darė ir mūsiškiai,tarpukario Lietuvoj  ir gerokai vėliau, praėjus "sovietikai."
Išvadas gal pasidarykit patys.
Iki kito susirašymo, gerbiami ponai ir ponios!